5 kroków do znalezienia podnośnika poduszkowego
Niezależnie od tego, czy potrzebujesz podnieść klasyczny samochód, 60-tonową ciężarówkę, czy nawet autobus, aby pracować szybko i bezpiecznie, potrzebujesz odpowiedniego sprzętu. Oto kilkuetapowy przewodnik ułatwiający dokonanie właściwego wyboru, jeśli chodzi o podnośnik poduszkowy.
Krok 1: Określ, jaki typ pojazdu musisz podnieść
Aby poznać wymagany bałwanek pneumatyczny – sprawdź wagę pojazdów, nad którymi pracujesz.
Na rynku znajdziesz różne typy o różnych właściwościach.
W przypadku lekkich pojazdów (samochody, SUV-y, pick-upy…) użyj wózka podnośnikowego o udźwigu od 2 do 3 ton. W przypadku ciężkich pojazdów (ciężarówki, autobusy, pojazdy rolnicze i budowlane, samoloty, wózki wysokiego składowania…) użyj pneumatycznego podnośnika hydraulicznego o udźwigu, który może wahać się od 30 ton do 100 ton, w zależności od producenta i modelu.
2 ważne rzeczy, które powinieneś wiedzieć o udźwigu
Udźwig hydraulicznego podnośnika pneumatycznego jest różny dla każdego etapu podnoszenia: dla 50-tonowego pneumatycznego podnośnika hydraulicznego, w zależności od wymaganej wysokości podnoszenia, udźwig waha się od 15 do 50 ton.
Używając pneumatycznego podnośnika hydraulicznego, nie podnosisz 100% ciężaru pojazdu, ale od 1/4 do 1/2 pojazdu (np. W celu wymiany przednich kół) do 1/4 pojazdu. Wybierz odpowiedni lewarek bałwanek pamiętając o tych kwestiach.
Krok 2: Upewnij się, że podnośnik hydrauliczny spełnia wymagania dotyczące wysokości
Wolna przestrzeń robocza pod pojazdami z każdym dniem maleje. Dlatego teraz można znaleźć bardziej kompaktowe pneumatyczne podnośniki hydrauliczne, zwane również „niskoprofilowymi”, które mieszczą się w najmniejszych obszarach.
Niektóre inne podnośniki hydrauliczne są wyposażone w przedłużenia, które umożliwiają zwiększenie maksymalnej wysokości do określonych zastosowań. Jest też o podnośnik bałwanek 3t o równie interesujących właściwościach. Warto poznać ten podnośnik pneumatyczny bałwanek w szczegółach.
Krok 3: Sprawdź dostępne ciśnienie powietrza
Przed zakupem sprzętu upewnij się, że konfiguracja spełnia wymagania. Informacje te są dostarczane przez producenta, można je znaleźć w instrukcji obsługi lub w specyfikacjach technicznych.
Krok 4: Określ swoje zastosowanie
Czy jesteś pracownikiem mobilnym? Czy musisz codziennie ładować lewarek do swojej furgonetki? Jeśli tak, patrząc na rozmiar, wagę i łatwe w transporcie funkcje, takie jak uchwyt do przenoszenia, to 3 cechy, które będą miały wpływ na Twoją codzienną pracę.
Krok 5: Jakość produktu
Jakość i trwałość to nie tylko zabawa. Ma to na celu zapewnienie Ci bezpieczeństwa i umożliwienie Ci wykonywania pracy, kiedy tego potrzebujesz. W Europie głównymi certyfikatami są certyfikaty CE. Zawsze i bez wyjątku zanim podejmiesz ostateczną decyzję zakupową koniecznie upewnij się, że Twój podnośnik hydrauliczny jest certyfikowany przez takie odznaczenia, bo to przełoży się na jakość i bezpieczeństwo Twojej pracy.