Sklep z fajerwerkami – pomysł na biznes

558c5291ec06f.image

Choć większość z nas kojarzy sobie fajerwerki z imprezami sylwestrowymi, dzięki którym pokazy zyskały popularność, to coraz większa osób rozważa myśl, aby to właśnie materiały pirotechniczne były sposobem na zarobek. Aby jednak całość miała więcej zalet niż wad i przyniosła zyski, należy zapoznać się z branżą i wymogami, jakie należy spełniać. Jeden niewłaściwy krok może nas kosztować sporą karę lub nawet zakaz pracy z materiałami pirotechnicznymi.

Jakie wymogi w pracy z fajerwerkami

Każda osoba pracująca z fajerwerkami, niezależnie od tego czy jest to pracownik czy właściciel stoiska powinien przede wszystkim być pełnoletni. Jak widać nakaz ten działa w obie strony, gdyż obejmuje zarówno klientów jak i pracowników branży. Jeśli chcemy założyć takie stanowisko, konieczne będzie również specjalne pozwolenie, które można otrzymać w Wydziale Zarządzania Kryzysowego. Oprócz tego należy spełniać inne wymogi, takie jak na przykład przeszkolenie z zakresu obsługi sprzętu gaśniczego. Jeśli sami zatrudniamy sprzedawców, to warto pamiętać o przeprowadzeniu pracownikowi specjalnego szkolenia, właśnie ze wspomnianej obsługi sprzętu gaśniczego. Warto również przestrzec przed ciągłym monitorowaniem stoiska- niefrasobliwy klient może narazić na niebezpieczeństwo stoisko i jego najbliższe otoczenie.

Pokazy na imprezach

Coraz więcej osób rozważa również wyjście poza stoisko i oferuje prowadzenie pokazów na różnych imprezach, od festynów po wesela. Jakie wymogi należy spełnić, aby móc pozwolić sobie na takie przedsięwzięcie? Przede wszystkim posiadać stosowne uprawnienia. Wymagane jest również zgłoszenie o przeprowadzanym pokazie do Urzędu Miasta oraz miejscowej Straży Pożarnej. Jest to gwarant bezpiecznego odbycia pokazu. Jakie są koszty takiej inwestycji? Wiele zależy od długości pokazu i stosowanych fajerwerków. Za kilkuminutowy pokaz można otrzymać wynagrodzenie sięgające około trzech tysięcy złotych.

Zaopatrzenie

Niezależnie od tego, w jaką stronę pójdziemy, warto zastanowić się nad sposobem zaopatrzenia. Najniższe ceny można znaleźć w miesiącach letnich, kiedy to mało kto myśli o fajerwerkowych pokazach. Ceny mogą różnić się w zależności od dystrybutora oraz regionu, w którym dokonujemy zakupu. Przy zakupie większych ilości można liczyć na osiągnięcie cenowego kompromisu.

Biznes fajerwerkowy – tak czy nie

Istnieje tyle samo wad, co zalet biznesu w branży pirotechnicznej. Wydawać by się mogło, że same pokazy odbywają się zaledwie kilka razy w roku, przez co działalność jest mało opłacalna. Można jednak stworzyć taką niszę, w której branża pirotechniczna nie została do końca rozwinięta i próbować swoich sił w biznesie. Praca przy pokazach jest z pewnością efektowna i należy do przyjemnych części pracy. Jednak warto pamiętać, że jakakolwiek praca z fajerwerkami jest dość niebezpieczna, należy więc zachować szczególną ostrożność i bezpieczeństwo. Jaki jest koszt rozwinięcia takiego interesu? W zależności od rozmiaru naszego biznesu, od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Artykuł napisano wspólnie z portalem pirotechnicznym http://sklepfajerwerki.eu/ – dziękujemy!