Jak pielęgnować skórę podczas pracy na świeżym powietrzu?

Mróz, upał, wiatr, silne opady – czynniki atmosferyczne mają duży wpływ na kondycję naszej skóry, mogą przyspieszyć jej starzenie, a nawet rozwój groźnych chorób. Podczas pracy na dworze wskazana jest dodatkowa ochrona, jak jednak wybierać kosmetyki do tego zadania?

Ochrona skóry latem

W trakcie cieplejszych miesięcy kluczowa jest ochrona przed działaniem promieniowania słonecznego. Kremy muszą mieć filtr UV, przynajmniej z filtrem SPF 30 – im wyższy ten wskaźnik, tym lepiej. Cera tłusta bardzo źle znosi upały i wytwarza wtedy jeszcze więcej łoju, ale trzeba uważać na produkty matujące, które stosowane w nadmiarze mogą doprowadzić do nadmiernego wysuszenia skóry.

Oprócz kremu ochronnego, który można zamówić na przykład na https://eranatura.pl/, przyda się także woda termalna do spryskiwania twarzy – jest ona wzbogacona minerałami, dlatego działa nieco inaczej niż zwykła woda, bardzo przyjemnie schładza skórę, koi i zmniejsza zaczerwienienia.

Ochrona skóry zimą

Zimą także przydatne będą kremy z filtrami UV, ale dodatkowo kosmetyki ochronne muszą jeszcze chronić skórę przed niskimi temperaturami. Krem na mróz nie wchłania się całkowicie, tylko zostawia delikatną warstwę, która chroni przed wiatrem. Zimowe kremy ochronne są tłustsze, co może być problematyczne przy skórze z tendencją do trądziku oraz nadmierną produkcją łoju – trzeba szukać preparatów przeznaczonych do konkretnego typu cery.

Jak pielęgnować skórę po powrocie do domu?

Pierwszy krok to gruntowne oczyszczenie skóry. Do twarzy można użyć specjalnego żelu myjącego albo pianki, a przynajmniej raz w tygodniu warto zrobić peeling, korzystając z produktów dostępnych na przykład na https://eranatura.pl/kategoria-produktu/pielegnacja-twarzy/peelingi-do-twarzy/. Mydła i żele nie powinny przesuszać skóry ani jej podrażniać, dlatego polecane są kosmetyki z wysoką zawartością naturalnych olejków.

Na oczyszczoną skórę nakładamy balsam albo krem. Tu również pomocne będą roślinne olejki, które nie tylko świetnie nawilżają, ale też mają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.