Kaseton reklamowy frezowany? Podświetlany? A może jeszcze inna opcja? Sprawdź, jak wyróżnić swój sklep!
Wydatki konsumenckie Polaków stale rosną, przede wszystkim dzięki podwyżkom wynagrodzeń i wprowadzaniu różnych programów rządowych. Sprawia to, że coraz częściej odwiedzamy supermarkety i dyskonty. W obliczu tego zjawiska mniejsze „spożywczaki” muszą podejmować walkę o klienta poprzez przyciągnięcie jego uwagi. Oto niezawodne patenty, które pomogą mocniej wyeksponować nasz sklep na różnych polach.
Poprawa wizerunku
Sposób postrzegania naszej działalności przez klientów stanowi bardzo istotny element jej funkcjonowania. W celu jej polepszenia należy zadbać o jej stronę wizualną, np. za sprawą złożenia zamówienia projektu frezowanego kasetonu. Jest to reklama charakteryzująca się prostotą formy, a zarazem dużą elegancją. Powinna zawierać nazwę sklepu oraz opcjonalnie hasło promocyjne lub artykuły spożywcze szeroko dostępne w asortymencie. Zastosowana w niej metoda obróbki pozwala uzyskać oryginalne kształty i wzory znaków, co bardzo skutecznie wzmacnia jej estetykę. Możliwe jest także podświetlenie kasetonu, choć w tym modelu dotyczy to wyłącznie liter i logo (zobacz przykłady tutaj http://dreampromotion.pl/). Pogłębia to całość efektu wizerunkowego, zwłaszcza gdy w pobliżu naszego sklepu nikt nie stosuje reklamy świetlnej, która znakomicie wyróżnia firmę przez całą dobę. Warto wykorzystać to rozwiązanie, póki konkurencja nie zdecyduje się na podobny zabieg.
Nieco droższym, lecz niezawodnym działaniem promocyjnym jest użycie specjalnych ekranów LED-owych. Mają one przewagę w postaci łatwej i szybkiej zmiany treści, dzięki czemu możemy wciąż kierować do konsumentów nowe komunikaty, np. informując o obniżce danego produktu. Z pewnością zaciekawią ich takie hasła jak „Promocja!” czy „Oferta dnia”, które z pewnością wywołają wzrost obrotów. Wyświetlacze mogą również powiadamiać o aktualnej godzinie i temperaturze, dzięki czemu klienci otrzymują jeszcze bardziej atrakcyjny przekaz.
Polepszenie asortymentu
Przy robieniu zakupów konsumenci zwracają coraz większą uwagę na jakość produktów. Zadbajmy o nią również w naszym sklepie spożywczym. Zagwarantuje ją nawiązanie stałej współpracy z lokalnymi piekarniami, cukierniami oraz dostawcami mięs, ryb i owoców, dzięki czemu będziemy mogli chwalić się świeżością asortymentu. Warto również pomyśleć o zatrudnieniu na stałe kucharki lub gospodyni przygotowującej dania obiadowe, np. kotlety czy pierogi. Mogą one stanowić mocny punkt, który przyciągnie powracających do nas klientów.
Dobrym pomysłem jest też uzupełnienie oferty o towary, których nie znajdziemy na półkach okolicznych marketów. Do wyboru mamy np. nieodkryte produkty regionalne, mniej popularne ciasta i torty lub żywność ekologiczną. Wyspecjalizowanie sklepu może przynieść dodatkowe dochody.
Utrzymanie klienta
Właściciele wielu sklepów spożywczych wychodzą z założenia, że osoby mieszkające w ich pobliżu i tak przyjdą do nich na zakupy. Nie zdają sobie jednak sprawy, że większość konsumentów wybierze zaopatrzenie się w dyskoncie lub hipermarkecie, głównie ze względu na bardziej korzystne ceny oraz bogatszą ofertę promocyjną. Ratunkiem dla mniejszych działalności handlowych jest więc pozyskanie stałych klientów.
Z pewnością umożliwi to dobra atmosfera miejsca, którą tworzy wykwalifikowany i uprzejmy personel. Zatrudnieni sprzedawcy powinni nie tylko umieć sprawnie obsługiwać i doradzać niezdecydowanym kupującym, ale również nawiązywać z nimi mocną więź. Chwila rozmowy z klientem przy zakupach sprawi, że będzie on chętniej polecał nasz sklep swojej rodzinie, przyjaciołom, sąsiadom itd.
Część konsumentów omija szerokim łukiem punkty, które nie obsługują kart . Choć w dzisiejszych czasach powinien być to standard, wiele sklepów wciąż nie wprowadziło tej opcji płatności. Zainstalowanie terminalu powinno przyciągnąć zwłaszcza młodsze osoby, chętnie korzystające z tego rozwiązania.
Klient wróci do nas, kiedy będzie miał pewność, że interesujący go towar zostanie przywieziony o konkretnej godzinie. Zapewni to także wprowadzenie strategii marketingowej, np. w postaci programu lojalnościowego lub wymienionej wcześniej akcji „Oferta dnia”. Tym samym sklep wzmocni swoją dobrą opinię, a my wzbudzimy duże zainteresowanie wśród kupujących.