Szkolenia z medycyny estetycznej dla lekarzy szansą na poszerzenie kwalifikacji
Medycyna estetyczna służy poprawie urody i komfortu życia. Dzięki niej nie tylko zmienia się wygląd różnych części ciała, ale i rozwiązuje się szereg problemów, które utrudniały codzienne funkcjonowanie. Zainteresowanie zabiegami tego typu rośnie, dlatego lekarze coraz częściej decydują się na szkolenia z medycyny estetycznej. Dowiedz się o nich więcej.
- Szkolenia z medycyny estetycznej – kto może wziąć w nich udział?
- Czego uczą się uczestnicy szkoleń?
Lekarze powinni podnosić swoje kwalifikacje podobnie jak osoby wykonujące inne zawody. Jedynie stałe uczenie się i uczestnictwo w szkoleniach gwarantuje bowiem, że pacjenci będą zadowoleni z udzielanej im pomocy. Dotyczy to również zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Sprawdź, jak wyglądają szkolenia z medycyny estetycznej dla lekarzy.
Szkolenia z medycyny estetycznej – kto może wziąć w nich udział?
W szkoleniach z zakresu medycyny estetycznej mogą wziąć udział lekarze. Są to kursy kierowane wyłącznie do nich. Osoby bez dyplomu lekarskiego nie mogą korzystać ze szkoleń tego typu ze względu na to, że przeprowadzane zabiegi wykorzystują liczne procedury medyczne. Wyłącznie lekarze mają odpowiednie kwalifikacje, by bezpiecznie je wykonywać.
Szkolenia organizowane przez https://www.ollie.pl/ są dedykowane lekarzom wszystkich specjalizacji. Może z nich skorzystać zarówno internista, jak i chirurg ogólny, urolog bądź ginekolog. Każdy specjalista znajdzie dla siebie kurs obejmujący interesujące go aspekty.
Czego uczą się uczestnicy szkoleń?
Uczestnicy szkoleń z medycyny estetycznej poznają zagadnienia dotyczące podstaw medycyny estetycznej, ewentualnych powikłań po zabiegach i anatomii twarzy. Do wyboru dostępne są kursy ginekologii plastycznej, skleroterapii, wygładzania zmarszczek toksyną botulinową i wiele innych. Oferta kursów jest uzupełniona o wlewy dożylne i kompleksowe zabiegi dla osób otyłych, szukających pomocy w redukcji nadmiernej masy ciała.
Zobacz również metody powiększania ust
Szkolenia odbywają się w kameralnych grupach od 1 do 7 osób. Każdy lekarz ma 2-4 modelki, na których może uczyć się prawidłowego wykonywania zabiegów i jednocześnie poznawać problemy, z jakimi zgłaszają się pacjentki. Dzięki temu łatwiej uzyskać odpowiedni poziom wiedzy i wrażliwości, by leczyć wstydliwe choroby.
Po zakończonym szkoleniu lekarze otrzymują wpis do OIL oraz uzyskują certyfikaty, które potwierdzają zdobyte przez nich umiejętności. Dzięki certyfikatom zwiększa się zaufanie pacjentek, a wpis do OIL umożliwia legalne wykonywanie dodatkowych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.