Chcesz otworzyć własny escape room ale brak Ci środków finansowych
Escape room’y, znane także jako pokoje z zagadkami są dość świeżym rodzajem rozrywki, a zdążyły już zdobyć uznanie wśród pierwszych gości. Sam pomysł z adaptacją pomieszczenia na pokój wyjęty z więzienia czy szpitala jest już dość szalonym pomysłem, a do tego należy dodać fakt, że coraz większa grupa ludzi daje się zamknąć w takim pomieszczeniu, aby poczuć dreszcz emocji i postarać się rozwiązać zagadkę. Jak więc przekuć taki pomysł w biznes, zwłaszcza wtedy, kiedy nie dysponujemy wystarczającą ilością gotówki? Zapytamy o to finansistę, Arkadiusza Pacha.
Własne przedsiębiorstwo- mrzonki czy szansa pracy na swoim?
Arkadiusz Pach: Nie badam wnikliwie rynku pracy, ale nietrudno zauważyć pewną tendencję. Mianowicie, na własne firmy stawiają głównie młodzi ludzie, którzy podczas studiów pracują u kogoś, żeby zarobić na własne potrzeby i nieco podpatrzeć w samym prowadzeniu firmy. Potem własne doświadczenia starają się przenieść na własną działalność. Nie ma co kryć, młodzi ludzie są najbardziej elastyczni i najszybciej reagują na zmieniające się potrzeby i oczekiwania rynku.
No, ale trzeba przyznać, że młodzi ludzie nie zawsze posiadają odpowiednią ilość pokory i cierpliwości, żeby chociażby załatwić formalności związane z rejestracją przedsiębiorstwa czy podniesieniu się po pierwszej porażce, bo przecież takie sytuacje też mają miejsce.
Arkadiusz Pach: Porywczość czy brak cierpliwości jest cechą bliską nie tylko ludziom młodym i występuje niezależnie od wieku.
Rośnie moda na start-upy. Jakie możliwości finansowania firmy można wykorzystać chcąc otworzyć własny Escape room, kiedy brakuje nam wystarczających środków?
Arkadiusz Pach: Niestety, nie sprzedam Państwu żadnej nowej informacji. Do wyboru mamy rozwiązania podobne, jak w przypadku innego rodzaju przedsiębiorstw. Dostępne są dofinansowania czy kredyty na założenie własnej działalności. Myśląc jednak o pokojach z zagadkami jako pomyśle na własny biznes, warto mieć świadomość jego specyfiki. Zakładając własne Escape room nie trzeba dysponować dużym lokalem.Jest sporo możliwości na obniżenie kosztów związanych z rozpoczęciem działalności. Jednym z nich jest chociażby wygospodarowanie części domu na lokal, na początek spokojnie wystarczą dwa różne pokoje i postawić na ich oryginalny wystrój.
Na co jeszcze należy zwrócić uwagę szukając pieniędzy na własny Escape room?
Arkadiusz Pach: Ważne jest obliczenie kosztów, które są niezbędne podczas zakładania własnego biznesu. To pozwoli nam zacząć w ogóle starania o gotówkę. Kolejną kwestią jest szukanie alternatywy. Można na przykład postawić na spółkę, dzięki czemu ktoś udostępni lokal, a my zajmiemy się jego wyposażeniem, dzięki czemu automatycznie zmniejszymy koszty początkowe firmy. Pomysłów na takie triki jest naprawdę sporo, wystarczy tylko pomyśleć.
Ina koniec- czy Escape room jest dobrym pomysłem na biznes?
Arkadiusz Pach: Oczywiście, że dobrym. Tylko aby założyć własny pokój z zagadkami należy dobrze czuć się w takiej dziedzinie i cenić brak nudy w pracy.
Zobacz jak działa przykładowy Escape Room w Warszawie: www.escaperoombank.pl
Ja mam swój własny Escape Room w Bielsku-Białej. Działamy już kilka lat. Na początku było trudno jak cholera. Musiałem brać kredyt w 3 bankach :/ Do dziś spłacam konsolidacyjny dzięki ofercie z serwisu http://konsolidacyjnyekspert.pl. Ale ludzi jest coraz więcej, którzy pytaj oo pokoje zagadek. Jest szansa na rozwój firmy 🙂
Też mam swój escape room z kategorii śmieszne. Polecam. Escape Room Damianek w Koziej Wólce. 😀
Some of these escape rooms have the simplest puzzles but I have been to some which got really complicated. There should a prior test to see what is appropriate for each group.
Preliminary test? – hmm …. that sounds very interesting, there would be a cool feature in the quest room