Biznes malarski – nowe rodzaje agregatów malarskich
Każdy, kto zajmuje się malowaniem wszelkich powierzchni wie, jak żmudną i ciężką pracą jest zmiana koloru w większych, nie zawsze płaskich powierzchniach. Osoby chcące skrócić czas poświęcony na dokładne wykonanie tej czynności zaczęły aktywnie poszukiwać rozwiązania, które pozwoliłoby w szybki i sprawny sposób uporać się z tą pracą. I tak właśnie powstało urządzenie o dumnej nazwie agregaty malarskie. Zastosowanie samego sprzętu jest wręcz banalnie proste i umożliwia rezygnację z kojarzących się do tej pory wałkami i pędzlami malarskimi, umożliwiając pracę zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz samego budynku.
Dobra wiadomość jest taka, że urządzenie łączy działanie kilku innych, łącząc kilka czynności w jeden szybki i sprawny proces, uzyskując równomierne krycie. Co ważne, zestaw dołączonych elementów umożliwia malowanie trudno dostępnych elementów, takich jak chociażby sufit, bez użycia drabiny.
Jakie parametry techniczne?
Podobnie jak w innego rodzaju sprzętach, tak również agregaty malarskie posiadają różne rodzaje i to uzależnia je do wykonywania różnych form wykonywanej pracy malarskiej. Najpopularniejszy z wariantów, czyli tzw. agregat elektryczny przeznaczony jest do bardzo lepkich i gęstych materiałów. Najczęściej ten rodzaj sprzętu wyposażony jest w pistolet i specjalny wąż, które są niezwykle wytrzymałe i wydajne w swojej pracy. Wśród agregatów zasilanych energią elektryczną wyróżnić można wyróżnić agregaty tłokowe, wyposażone w komputer, wyróżniające się wielką dokładnością i jakością pracy oraz modele membranowe, dużo tańsze i łatwiejsze w obsłudze.
Zastosowanie agregatów malarskich
Podobnie jak w innego rodzaju sprzętach, tak również agregaty malarskie wybiera się pod kątem jego zastosowania. Jest to uzależnione głównie częstotliwością użytkowania oraz rodzajem powierzchni, którą będziemy malować wspomnianym sprzętem. Należy mieć świadomość, że każdy rodzaj i model agregatu malarskiego posiada specyficzne cechy, wpływające na pracę. Dlatego też wybierając idealny dla nas model agregatu malarskiego warto jest wziąć pod uwagę wszystkie informacje, związane z wykorzystaniem sprzętu, a także wyposażeniem w odpowiednie dysze, dzięki czemu ułatwi nam to ostateczny wybór.
Gdzie szukać specjalistycznej wiedzy?
Ilość dostępnych modeli agregatów malarskich może nieco oszołomić nieco mniej doświadczonych specjalistów, dlatego też w takie sytuacji dobrze jest poradzić się kogoś nieco bardziej doświadczonego w tej materii. Wybierając model najbardziej dopasowany do naszych oczekiwań warto jest poprosić o radę specjalistów dostępnych w sklepach z artykułami budowlanymi. Dobrym rozwiązaniem będzie również rada znajomych nas specjalistów budowlanych, którzy z pewnością pomogą nam w wyborze odpowiedniego modelu.
Czy agregat jest dla każdego?
Chociaż wiele osób chwali sobie korzystanie z agregata, są one szczególnie przydatne dla osób decydujących się na malowanie dużych powierzchni. Jeśli czeka cię małe, sporadyczne malowanie mieszkania, agregat może okazać się nieobowiązkowym zakupem.
No pewnie, technologia pędzi jak szalona, tylko zwykłego przedsiębiorcę nie stać na jej zakupienie. Choć… można by pomyśleć nad ewentualnym finansowaniem. Np. Imprumut nebancar i kupić sobie to, co nam przysporzy kasy w firmie. Dobry pomysł 🙂
Po malarzach to jest dopiero sprzątanie. Choć z drugiej strony, to podobno dzisiaj jest taki zwyczaj, że to właśnie malarze muszą po sobie sprzątać. Kiedyś tak nie było. Malarz przyszedł, wymalował ściany i zostawił po sobie taki chlew, że przebacz! Dziś malarze sami sprzątają, więc i starają się tak nie brudzić podczas pracy. Choć środki mają różne. Bo do czyszczenia można używać różnych środków np. czyszczenie i dezynfekcja. Lepiej mieć ich kilka rodzajów, nigdy nie wiadomo, co może się przydać. A mówili – sprzątaj, bo ktoś może się doczepić