Twórczy potencjał i otwarty umysł – o kreatywności w biznesie rozmawiamy z właścicielem firmy produkującej drewniane podłogi

d-traditional-bostik-best-wood-flooring-adhesive-best-wood-floor-stain-best-solid-wood-flooring-best-wood-floor-restorer-best-rated-wood-flooring-best-quality-wood-flooring-best-wood-flooring-p

Fragment wywiadu:

Red: Mamy dzisiaj przyjemność porozmawiać z właścicielem naprawdę dobrze prosperującej firmy produkującej drewniane podłogi na temat tego jak ważne jest to, by również w branży takiej jak ta zachować otwarty umysł i postawić na kreatywność. Do kogo i dlaczego właśnie taka interesująca oferta Panie prezesie?

Odp: Jeśli ktoś czuje, że nie może patrzeć już na starą podłogę w kuchni, albo gdy jakaś osoba ma ochotę na wniesienie czegoś świeżego do nowego salonu – nie można takiemu klientowi brzydko mówiąc wcisnąć byle czego, ale konieczne jest profesjonalne – czyt. kreatywne podejście. Trzeba otworzyć umysł na nowe pomysły – a więc na potrzeby klienta, na to co daje rynek, na to co siedzi w naszej głowie. Dopiero wtedy można mieć nadzieję, że z tego wyjdzie coś ciekawego, a nie kolejna nudna podłoga – tyle że z solidnego drewna.

Red: Wspomniał Pan o potrzebach Klientach, czy czasem właśnie nie one w jakiś sposób ograniczają kreatywność projektantów drewnianych parkietów?

Odp: Owszem, ale tylko wtedy gdy ci sami projektanci na to pozwalają. W mojej firmie nie ma miejsca na taką pasywną reakcję i dlatego idziemy do przodu. Spójrzmy na przykład. Klient przychodzi do nas po drewniany parkiet, za pomocą którego chce rozjaśnić ciemny pokój, chce też by wydawał się większy, wniósł przyjemny nastrój i dopasował się do reszty dekoracji. Jest tak wiele opcji podłóg dostępnych i największym problemem nie jest wybrać którejś z nich, ale to by zaproponować coś ciekawego. Nudny projektant daje coś nudnego. Ten kreatywny na pewno da z siebie coś więcej. Jeśli klient zastanawia się nad tym którą z tych firm wybrać, oferta innowacyjna zdecydowanie ułatwi mu ten proces decyzyjny. Tak właśnie i my wygrywamy walkę o klientów.

Red: z tych wszystkich możliwości wyboru, w jaki sposób zdecydować, jaki rodzaj podłogi pasuje do naszego stylu życia i który typ projektowania najlepiej odda to czego Klient szuka?

Odp: Istnieje wiele czynników do rozważenia, w tym przede wszystkim jakiego nastroju w danym, pomieszczeniu klient oczekuje. Formalny? Mniej? Bardziej? A może całkiem swojski? Trzeba też postarać się o to by styl i kolory dobrze zgrywały się z meblami. Nasi projektanci nie zapominają też o tym jak ważne jest dowiedzieć się do czego dany pokój będzie używany. Idealna podłoga do kuchni może być zbyt ciemna dla jasnego i przestronnego salonu, a podłoga, która perfekcyjnie wpasuje się do salonu może być zbyt formalna lub zbyt delikatna jako materiał na elewacje drewniane. Pewne jest jednak, że kreatywny projektant potrafi to wszystko wyważyć, czego efektem jest właśnie idealny wybór podłogi drewnianej do każdego pomieszczenia w domu.

Red: Zatem poproszę na koniec o złotą wskazówkę dla młodych stolarzy i projektantów drewnianej przestrzeni w domu i nie tylko?

Odp: Rzecz jasna – nawet gdybym znał ten złoty środek, nie zdradził bym go. Niemniej jednak na kanwie własnego doświadczenia mogę jeszcze raz potwierdzić, że w istocie otwarty umysł i kreatywność to absolutna konieczność w naszej branży – bez tego ani rusz poza szereg.

C.D.N.