Jak napisać CV, żeby zyskać przewagę nad konkurencją?

Twoje CV to pierwsza prezentacja przed potencjalnym pracodawcą, dlatego należy poświęcić trochę czasu, aby wypaść jak najlepiej i przede wszystkim wyróżnić się na tle innych kandydatów. Jak napisać życiorys, aby rekruter od razu zwrócił na nie uwagę, a tym samym zwiększyć swoją szansę na zatrudnienie?

Jak wyróżnić swoje CV?

Musisz wiedzieć, ze rekruter może dziennie przeglądać nawet setki CV dziennie. To, czy zwróci uwagę właśnie na Twoje, zależy w dużej mierze od tego, jak będzie ono wyglądało, jaki układ strony zastosowałeś czy które informacje zostały wyróżnione. Kiedy CV przyciągnie wzrok rekrutera, istnieje większa szansa na to, że szczegółowo zapozna się on z Twoim życiorysem.

Jak wyróżnić CV?

– Przejrzystość – to bardzo ważne, aby CV było czytelne, a najważniejsze informacje powinny znaleźć się na pierwszej stronie. Stosowanie jednolitej czcionki, wyróżnienie istotnych informacji jest kluczowe.
– Zdjęcie – pracodawcy coraz częściej zawierają w ofercie pracy informację, o tym, że oczekują od kandydatów przesłania CV ze zdjęciem. Pamiętaj tylko, że zdjęcie powinno być dobrej jakości.
– Podsumowanie zawodowe – wielu kandydatów pomija podsumowanie zawodowe, dlatego możesz wyróżnić swoje CV umieszczając je na samej górze. Opisz w nim pokrótce swoje osiągnięcia i doświadczenie zawodowe. Najlepiej kiedy podsumowanie zawodowe nie przekracza trzech linijek tekstu.
– Doświadczenie zawodowe – ostatnie stanowisko powinno być opisane najbardziej obszernie. Rubrykę z doświadczeniem warto podzielić na kategorię i umieścić tu również swoje osiągnięcia na danym stanowisku.
– Osiągniecia – przy opisywaniu osiągnięć warto posługiwać się liczbami, które lepiej zobrazują Twoje sukcesy na danym stanowisku.
– Właściwy podział CV – jeśli podzielisz swoje CV na dwie kolumny uda Ci się zamieścić najważniejsze informacje na pierwszej stronie. W taki sposób możesz po prawej stronie opisać podsumowanie zawodowe, doświadczenie, wykształcenie, natomiast po lewej – dane personalne, poziom znajomości języków obcych i umiejętności.