3 podstawowe kroki do otwarcia salonu kosmetycznego/fryzjerskiego
Jest dużo do zrobienia, gdy otwiera się własny salon kosmetyczny lub fryzjerski. Wymaga to ciężkiej pracy i planowania, ale jest też niezwykle satysfakcjonująca opcja i zapewnia świetną zabawę. Z pomocą tych wskazówek, które dla Ciebie przygotowaliśmy – na pewno będzie łatwiej Ci zacząć.
Oto rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, gdy myślisz o założeniu firmy:
1. Biznesplan
Po pierwsze potrzebujesz biznesplanu; nie ma sensu próbować założyć salonu bez poświęcania czasu na planowanie. Będziesz potrzebował planu idealnego do natychmiastowej konfiguracji, a potem musi w nim być określone co będziesz robić przez pierwszy rok, pierwsze trzy lata i pierwsze pięć lat.
Twój plan biznesowy musi być dokładny i powinien być poddawany corocznemu przeglądowi. Biznesplan jest niezbędny, jeśli potrzebujesz pożyczyć pieniądze, ale jest również doskonałym przypomnieniem twoich celów i tego, ile osiągnąłeś do tej pory.
Stwórz biznesplan i trzymaj się go – w ten sposób możesz budżetować wydatki, płace i inne aspekty, aby uniknąć problemów finansowych.
Lokalizacja jest kluczowa i musi być odpowiednia dla Twojego modelu biznesowego. W przypadku najlepszych lokalizacji pojawiają się wysokie koszty, więc musisz mieć realistyczny obraz tego, co chcesz osiągnąć.
Pamiętaj tez, że lokalizacja jest równie ważna jak same usługi. Niektóre kluczowe czynniki, na które należy zwrócić uwagę, przy wyborze lokalizacji salonu to:
- parking
- komunikacja
- konkurencja w pobliżu
Przykładem idealnej lokalizacji jest http://www.gabinet-dla-ciebie.pl.
2. Finanse i budżetowanie
Czy potrzebujesz pożyczki na nowy salon lub zakład fryzjerski? Jeśli tak, w jaki sposób zwrócisz pieniądze? Upewnij się, że znasz warunki pożyczki i jakie będą twoje spłaty odsetek.
Jaki sprzęt już posiadasz? Co potrzebujesz kupić? Podczas opracowywania prognozy przepływów pieniężnych należy uwzględnić wszystkie koszty sprzętu.
Załóż konto bankowe – większość banków oferuje 18-miesięczną darmową bankowość, ale dowiedz się, jakie będą opłaty, gdy skończy się wolny okres. Zastanów się, jakie rodzaje płatności cię interesują (gotówka, karty debetowe, karty kredytowe?) I jak będziesz rejestrować swoje transakcje. Dowiedz się więcej o kontach bankowych dla firm.
Nie zapomnij zarejestrować swojego salonu piękności lub fryzjerskiego – możesz to zrobić online. Musisz zarejestrować się w ciągu pierwszych kilku miesięcy handlu. Zastanów się nad zatrudnieniem księgowego – takie pomoce mogą być nieocenione. Skonfiguruj księgowość, aby mieć dokładną ewidencję przychodów i rozchodów. Upewnij się, że zachowujesz wszystkie rachunki.
3. Rodzaj działalności
Czy będziesz jedynym przedsiębiorcą, spółką z ograniczoną odpowiedzialnością czy spółką osobową? Łatwo jest założyć jednoosobową działalność handlową, ale będziesz osobiście odpowiedzialny za swoje finanse biznesowe samodzielnie. Jeśli prowadzisz spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, twoje osobiste finanse pozostaną oddzielne. Jeśli chcesz rozpocząć współpracę z innymi ludźmi, partnerstwo to najprostszy sposób na zrobienie tego.
To tak na dobry początek – powodzenia!