Jak wybrać dobrego adwokata?
W codziennym życiu nie zdajemy sobie sprawy, jaką rolę i ile pożytku jest w stanie wykonać dobry, sprawdzony adwokat. Z jego usług korzystamy najczęściej w awaryjnej sytuacji, kiedy potrzebujemy uregulować sytuację prawną w zakresie prawa rodzinnego, podatkowego, pracy itp. Właśnie z racji ogromu rodzajów i ilości przepisów prawa, warto jest swoje poszukiwania rozpocząć od poszukiwania specjalisty w konkretnej dziedzinie, który zna się dokładniej na sprawie, która nas bezpośrednio dotyczy.
Jak wybrać dobrego adwokata?
Jak już wspomniano, większość adwokatów posiada specjalizację, czyli dziedzinę, w której najlepiej się czuje. Właśnie z tego powodu warto jest rozpocząć swoje poszukiwania od podania konkretnego rodzaju prawa, a także wstępnego określenia sprawy, z jaką przyjdzie się zmierzyć. Istnieją bowiem prawnicy specjalizujący się w prawie rodzinnym, prawie podatkowym, prawie pracy itd. Szukając dobrego prawnika nie warto się ograniczać jedynie do naszego miasta zamieszkania, bowiem takie ograniczenie może pozbawić nasz dobrych fachowców.
Również cennik usług nie powinien ostatecznie wpłynąć na wybór konkretnego prawnika. Jak w każdej innej dziedzinie, warto wspomóc swoje poszukiwania od „poczty pantoflowej”, czyli rozpytania wśród znajomych o polecenie dobrego adwokata. Może się bowiem okazać, że ktoś korzystał już z usług prawnika i może nam podać namiary na fachowca o sprawdzonych usługach. Często godne polecenia nazwiska pojawiają się również w sieci, na forach internetowych poświęconych danej tematyce czy też w lokalnych serwisach informacyjnych.
Jak rozpocząć współpracę?
Część adwokatów oferujących na rynku pracuje w kancelariach adwokackich, a część działa samodzielnie. Forma pracy nie jest absolutnie żadnym wyznacznikiem jakości prowadzonych usług. Umawiając się na wizytę, należy nie tylko uzbroić się w cierpliwość, ale również wziąć ze sobą całą dostępną dokumentację, jaka przyda nam się w prowadzeniu sprawy.
Spotykając się z prawnikiem po raz pierwszy, powinniśmy szczegółowo omówić całą sprawę, z którą przyszliśmy, omawiając wszystkie szczegóły, które mogą okazać się przydatne w toku prowadzenia sprawy. W tym momencie również przydadzą się wspomniane wcześniej dokumenty, o ile takie mamy. W tym miejscu dobry adwokat wskaże nam kilka możliwości rozwiązania, z której wspólnie z klientem wybierze najbardziej optymalną, co wiąże się również z określeniem wstępnej ceny za pomyślnie poprowadzoną sprawę.
Po co właściwie nam prawnicy?
Nieznajomość prawa szkodzi- mówi stare, łacińskie przysłowie. Ten, który nie musiał korzystać z pomocy adwokata nie wie, jak istotne jest właściwe uporządkowanie spraw pod kątem prawnym. Dotyczą one najczęściej stanu majątkowego, rodzinnego, problemów w firmie czy z pracodawcą. Najlepiej by było w ogóle nie mieć potrzeby korzystania z usług prawnika. Jeżeli jednak jesteśmy do tego zmuszeni, to dobrze jest wybrać specjalistę, który cechuje się aktualną wiedzą oraz doświadczeniem, dzięki czemu pomoc prawna pomoże wybawić nas z opresji.
Najlepiej skorzystać z doświadczenia innych i wybrać kancelarię, którą polecają inni, zadowoleni klienci. Ja z własnego doświadczenia mogę polecić http://www.adwokatrupinski.pl/. Kancelaria pomagała mi w sprawach rodzinnych a dokładniej mówiąc spadkowych. Z tego co pamiętam zajmują się także innymi sprawami.