Własna produkcja mebli – czy to opłacalny biznes?

1-YjcPGzby8LtCorOKW4ozLQ

Patrząc na obecny rynek pracy nietrudno zauważyć, że do łask wracają na nowo zawody wykonywane przez fachowców, na przykład budowlańcy, piekarze czy fryzjerzy, a wśród nich są również stolarze. Ci ostatni znajdują zatrudnienie w zakładach stolarskich bądź sklepach meblowych wykonujących samodzielnie swoje meble. Stolarze z doświadczeniem i wiedzą coraz częściej decydują się na założenie własnego biznesu, jednak w czasach, kiedy sklepy meblowe są łatwo dostępne należy być wyjątkowo ostrożnym podczas zakładania własnej firmy. Sprawdzimy, czy własny biznes stolarski się opłaca, a jeśli tak, to na co należy zwrócić uwagę otwierając własny zakład.

Co na początek

Zazwyczaj decyzję o założeniu własnej firmy podejmują fachowcy z pewnym stażem w swoim zawodzie, znający rynek , trendy i nierzadko posiadający swoich własnych klientów. Takim stolarzom z pewnością łatwiej jest rozpocząć pracę na własny rachunek. W przypadku zakładu stolarskiego to nie lokalizacja jest czynnikiem decydującym o ilości klientów, a oferta i umiejętności specjalisty. W tym miejscu pojawia się pytanie o zakres wykonywanych obowiązków i specjalizację stolarza, które są jednym z gwarantów decydujących o powodzeniu konkretnego zakładu stolarskiego.

Jaki jest klucz do sukcesu?

Wykwalifikowani stolarze nierzadko zastanawiają się nad sukcesem własnego zakładu, bowiem na rynku znaleźć można wiele sklepów z gotowymi już, dostępnymi od ręki meblami. W takich sytuacjach warto jest postawić na wspomnianą już specjalizację i wykonywać meble niestandardowe. Należą do nich na przykład meble na wymiar czy indywidualne zamówienie klienta, meble stylizowane na antyczne lub z przeznaczeniem do szczególnego rodzaju wnętrz. Wbrew pozorom takie zawężenie wykonywanych usług może doprowadzić do rozbudowania bazy klientów, którzy za wyższą cenę będą chcieli uzyskać produkt wysokiej jakości i zgodny z oczekiwaniami.

Kilka wskazówek na początek

Zanim rozpocznie się starania o własny biznes najlepiej jest zdobyć doświadczenie w cudzym zakładzie stolarskim. Pomoże to nie tylko zdobyć doświadczenie zawodowe, ale również podpatrzeć sposób zarządzania własnym zakładem w przyszłości. Praca stolarza na etacie umożliwi również wybór własnej drogi zawodowej w przyszłości, dlatego też dobrze jest na początku podjąć pracę na etacie. Decydując się na własny warsztat stolarski dobrze jest położyć szczególny nacisk na wybór specjalizacji swojej działalności, reklamę i stałe rozbudowywanie własnej bazy klientów.

Jeżeli nie czujesz się na siłach aby rozpocząć swój biznes w produkcji mebli, spróbuj zatrudnić się w jakiejś niedużej firmie aby udoskonalić fach i zdobyć niezbędną wiedzę.

Sprawdź najnowsze oferty pracy przy produkcji mebli na terenie całej Polski: https://megapraca.pl/praca-produkcja-mebli

Stolarz- zawód przeszłości czy przyszłości?

Choć wydaje nam się, że praca stolarza odchodzi do lamusa, to jak widać coraz więcej osób decyduje się na wybór właśnie tej profesji. Jest to spowodowane tym, że coraz więcej osób ceni sobie trwałe, wysokiej jakości meble, często w niewielkiej ilości powielonych egzemplarzy. Otwierając jednak własny zakład stolarski należy nie tylko znać branżę, ale również posiadać indywidualne podejście do klienta, co ułatwi codzienne wykonywanie swojej pracy.

Poradnik opracowano wspólnie z firmą oferującą profesjonalne szafki pod telewizory. Pełna oferta na stronie firmowej http://aflamo.pl/szafki-rtv