Handel zdrową żywnością – czy potrzebujesz zezwoleń?
Coraz więcej osób myśli o założeniu sklepu ze zdrową żywnością. Nie jest to dziwne patrząc na aktualne potrzeby naszego rynku. Supermarkety faszerują ludzi żywnością genetycznie modyfikowaną, która może być szkodliwa dla zdrowia. Jak przyjrzymy się składowi przeciętnego produktu żywnościowego, to możemy się zdziwić jak wiele jest w nim różnych konserwantów i tego typu szkodliwych związków chemicznych. Dlatego też poszukiwanie zdrowej żywności jest bardzo nasilone i założenie sklepu z taką ofertą wydaje się świetnym pomysłem na biznes.
Procedura założenia własnego sklepu nie jest łatwa.
Do przeskoczenia będzie bardzo dużo formalności jednak nie znaczy to że trzeba się poddawać już na wstępie. Pomóc nam mogą doradcy biznesowi, którzy pokażą nam jak załatwić wszystkie sprawy, zarejestrować działalność i tak dalej. Niemniej musimy się przygotować również na to, że trzeba będzie zdobyć stosowne zezwolenia. Nie uważajmy tego jednak za coś, co jest nie do zdobycia. Mamy tutaj bowiem jedynie konieczność zdobycia zezwolenia od Sanepidu, który sprawdzi przy okazji miejsce, które wskażemy do handlu zdrową żywnością. Dlatego też warto odpowiednio wcześnie postarać się o znalezienie odpowiedniego miejsca na założenie naszego sklepu oraz oczywiście odpowiednio to miejsce przygotować. Dzięki temu gdy przedstawiciel Sanepidu przyjdzie wydać werdykt, będzie to tylko czysta formalność.
Warto też zastanowić się nad tym, gdzie możemy założyć nasz sklep.
Podpowiemy, że odpowiednim miejscem są duże blokowiska. Ludzie którzy tam mieszkają z pewnością zainteresują się nową placówką handlową na osiedlu, więc klientelę mamy niemalże zagwarantowaną. Pamiętajmy jednak, że kupując punkt handlowy w którym kiedyś był na przykład kiosk czy inny sklep, musimy bardzo uważnie przygotować nasze nowe miejsce, by spełniło wszystkie konieczne standardy czystości, higieny i bezpieczeństwa. będzie to niezbędne by otrzymać zezwolenie na handel żywnością, o którym pisaliśmy w poprzednim akapicie. Jeżeli wcześniej był tam prowadzony na przykład sklep chemiczny, to powinniśmy wynająć firmę która zbada jaki jest poziom chemicznego zanieczyszczenia powierzchni i ewentualnie podjąć decyzję o przeprowadzeniu dezynfekcji. Po przeprowadzeniu tych działań warto odczekać jakiś czas, by preparaty neutralizujące całkowicie się ulotniły. Cała ta operacja może się wydawać trudna, ale dzięki temu że włożymy trud, będziemy mieli świetny punkt handlowy za niewielkie pieniądze. Inwestycja z pewnością zwróci się nam ze sporą nawiązką.
Podsumowując, by móc handlować zdrową żywnością, a także żywnością w ogóle, potrzebujemy jedynie zezwolenia Państwowej Inspekcji Sanitarnej, czyli w potocznym języku Sanepidu. Przed jego uzyskaniem nasz obiekt, w którym planujemy prowadzić działalność, zostanie przebadany przez pracownika tej organizacji. Gdy wszystko będzie w porządku, otrzymamy upragnione zezwolenie i będziemy mogli spokojnie rozwijać nasz interes. Będzie on z pewnością bardzo dochodowy, bo jedzenie zdrowej żywności jest dzisiaj bardzo na czasie, a ludzie mają już dość jedzenia produktów serwowanych im przez popularne sieci supermarketów spożywczych.
Artykuł opracowano wspólnie z firmą w której możesz nabyć zdrowie produkty takie jak http://www.ekoflos.pl/WITAMINA-K2-ACEROLA-Q10-WITC-LIPOSOMALNA,163,0.html oraz wiele innych. Pełna oferta na stronie ekoflos.pl